Nakup mobilnega UZ za SB Celje

Doslej vrednostno največji projekt za lokalno skupnost

Leta 2015 smo izvedeli za potrebo po ultrazvočnem  aparatu na novem Urgentnem centru Splošne bolnišnice Celje (aparat je  predviden za uporabo v sobi za reanimacijo). Projekt v vrednosti 42.500 € smo kot »Global Grant« prijavili na Rotary International Fund, Evaston, Illiniois, ZDA skupaj z RC Biedenkopf iz Nemčije. Odobren je bil v začetku leta 2016. RC Celje je z lastnimi  sredstvi ter s sredstvi 18 donatorjev (predvsem različnih gospodarskih družb in nekaj lokalnih humanitarnih društev) zbral svoj delež v finančni konstrukciji. Ultrazvočni aparat smo uspeli svečano predati svojemu namenu 22.04.2016, na dan, ko smo se s prijatelji iz RC Biedenkopf kasneje srečali v obmejnem mestu Passau (nova oblika skupnega druženja  »na pol poti«)

42.500 EUR

Letovanje otrok Tabor Soča

Obnova podružnične šole v vasi Soča v Trenti je bila enotna akcija vseh RC v Sloveniji in novoustanovljenega Distrikta 1912. Namen tabora je, da se omogoči počitnice otrokom iz socialno šibkih družin, ki si ne morejo privoščiti poletnega oddiha. Otroke izbere Zveza prijateljev mladine in sicer iz našega okolja. Strokovni del tabora vodi Center za šolske in obšolske dejavnosti.

Število otrok v taboru je 24 in so v starostni kategoriji 10-13 let.

Projekt v 2014 je bil izveden s sodelovanjem treh Rotary klubov poddistrikta Štajerske, Koroške in Posavske.

550 EUR

Rotarijski plesi

Tradicionalna oblika delovanja Rotary kluba Celje so tudi dobrodelni plesi, ki spremljajo klub od samih njegovih začetkov. Namen vseh plesov je širiti poslanstvo prijateljstva in dobrodelnosti, omogočiti mladim talentom, ki jih klub podpira, da se predstavijo v kulturnem programu plesa, izročiti donacije vsako leto izbranim posameznikom ali organizacijam ter se – ob izmenjavi rotarijskih misli in dejanj – seveda tudi družiti s prijatelji ob glasbi in plesu.

Štipendiranje in donatorstvo

Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus.

Subvencionirana prehrana

Botrstvo